תהליך גירושין ללא ילדים

תהליך גירושין ללא ילדים

תהליך גירושין ללא ילדים הוא בדרך כלל קצר ופשוט בהרבה מתהליך גירושין עם ילדים שיכול להיות מתיש, יצרי וארוך. זאת מכיוון שתהליך גירושין ללא ילדים חוסך מהצדדים דיונים בנושאים שבד"כ לוקחים את הזמן הרב ביותר: מזונות, משמורת, זמני שהות, מקום מגורים ועוד.

בתהליך גירושין ללא ילדים התהליך נסוב בעיקר סביב שני נושאים עיקריים:

  1. הליך הגירושין עצמו
  2. חלוקת רכוש

כאשר אחד מהצדדים אינו מוכן להתגרש ו/או אינו מסכים להגיע להסכם גירושין מחוץ לכותלי בית משפט, מרבית התהליך יתנהל סביב קבלת הגט או התרת הנישואין. אולם כאשר אף צד אינו מנסה לעגן את השני, התהליך עוסק בעיקרו סביב חלוקה הוגנת של הרכוש המשותף.

תהליך גירושין ללא ילדים בהסכמה

תהליך גירושין ללא ילדים הוא, כאמור, פשוט יותר מתהליך גירושין עם ילדים. במיוחד כאשר מדובר בגירושין בהסכמה. חשוב לציין שהסכם גירושין חייב להיחתם בהסכמת שני הצדדים ואף צד אינו יכול לכפות על השני להסכים להתגרש מחוץ לכותלי בית המשפט אם אינו חפץ בכך. אולם בשל האופי המיוחד של גירושין ללא ילדים, השגת הסכמה נוטה להיות קלה, מהירה ויעילה יותר. אם נחתם הסכם גירושין בין הצדדים, על הצדדים לקבל את הסכמת בית הדין כדי לתת להסכם תוקף של פסק דין מחייב. כאשר מדובר בתהליך גירושין ללא ילדים, נדיר מאוד ששופט יתערב בהסכמות שהושגו בין הצדדים.

אנו ממליצים לכל איש ואישה המגיעים אלינו לייעוץ לשבת לתהליך גישור גירושין במטרה לסיים את הליך הגירושין במהירות ובהוצאה נמוכה.

גירושין ללא ילדים וללא הסכמה

כאשר אין הסכמה להתגרש אחד הצדדים מגיש תביעת גירושין בבית הדין הרבני, אם מדובר בזוג מעורב ונישואין אזרחיים אזי מגישים בקשה להתרת נישואין בבית המשפט לענייני משפחה. לאחר הגשת התביעה לגירושין מתחיל להתנהל כל הליך הגירושין בפני דיין או שופט כלומר מוגש כתב הגנה, קביעת מועדי דיון וכ"ו כאשר הליך הגירושין מתנהל ללא הסכמות בית הדין כמו גם בית המשפט יבדוק עילות לגירושין אפשרות לשלום בית וכדומה.

עו"ד אילונה אסטיס, מומחית בדיני משפחה

משרדנו עוסק בתחום דיני המשפחה ומתמחה בהסכמי גירושין, ייצוג בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. כל אחד מלקוחות המשרד זוכה ליחס מסור במטרה להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורו. אנו מביאים איתנו ידע מקצועי רב ומקיף וניסיון רב שנים ופועלים בשקיפות מלאה מול הלקוחות.