הסכם גירושין בהסכמה

הסכם גירושין בהסכמה? זה אפשרי, אם רק נקשיב וננסה

פירוק שותפות בין בני זוג הוא עניין מורכב. לכל אחד השאיפות, הרצונות והאמונות שלו. כל אחד והדרך בה הוא בוחר לחיות את חייו. 

בני זוג שחיים שנים יחד ומחליטים להתגרש נדרשים לבצע החלטות קשות שעלולות לגרום למריבות שיימשכו שנים. הם צריכים להחליט על חלוקת הרכוש, על משמורת ילדים ועוד החלטות רבות.

הדרך לגיבוש הסכם גירושין עוברת בהבנה מהם העקרונות עליהם כל אחד מבני הזוג לא מוכן לוותר. על ידי מיפוי הרצונות ונקודות המחלוקת, ניתן להגיע לעמק השווה ולצמצם את המאבקים למינימום. כך ניתן להגיע להסכם גירושין בהסכמה.

מהו הסכם גירושין?

הסכם גירושין הוא הסכם הנחתם בין בני זוג המבקשים להיפרד במסגרת גירושין בהסכמה. בשנים האחרונות עריכת הסכם גירושין הופכת נפוצה יותר ויותר, ולא בכדי. תהליך משפטי עלול להיות קשה הן עבור הילדים והן עבור בני הזוג. 

במסגרת ההסכם מסדירים בני הזוג את העניינים העולים מן הפרידה, תוך הסכמה הדדית. כך הם מסיימים את הליך הגירושין בזמן קצר יותר, וחוסכים לעצמם ריבים ומלחמות בבתי משפט.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים:

מה כולל ההסכם?

הסכם גירושין יהיה מותאם באופן ספציפי למקרה הנידון. יחד עם זאת, ניתן להצביע על שלושה גורמים מרכזיים המופיעים בכל הסכם:

  1. משמורת ילדים – פרק זה בהסכם יעסוק במי יהיה ההורה המשמורן, ויגדיר הסדרי ראייה בין הילדים לבין ההורה השני.
  2. מזונות ילדים – פרק זה יעסוק בתשלום מזונות הילדים. חשוב לכלול בהסכם את מועד התשלום ואופן העברתו.
  3. חלוקת רכוש בגירושין – פרק זה יעסוק ברכוש המשותף שצברו בני הזוג ויגדיר כיצד הוא יתחלק ביניהם. 

מי מנסח את הסכם הגירושין?

הסכם גירושין הוא מסמך מחייב שישפיע על חייכם באופן דרמטי, לכן חשוב לבחור בעורך דין שצבר ניסיון בתיקי גירושין רבים ומגוונים. גם אם המקרה נראה פשוט לכאורה, אי דיוקים בהסכם עלולים להתפרש באופנים שונים ולגרום עוגמת נפש ואף הפסד לצדדים המתגרשים. 

עו"ד גירושין אילונה אסטיס מומחית בדיני משפחה ובעלת ניסיון רב בעריכת הסכמי גירושין. 

משרדנו עוסק בתחום דיני המשפחה על כל היבטיהם. כל אחד מלקוחות המשרד זוכה ליחס מסור במטרה להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורו. אנו מביאים איתנו ידע מקצועי רב ומקיף וניסיון רב שנים ופועלים בשקיפות מלאה מול הלקוחות.