מיסים בגאורגיה

מיסים בגאורגיה

מיסים בגאורגיה – כל מה שצריך לדעת ממס הכנסה ועד לאמנת מס

בעולם המיסוי יש בעצם כמה קטגוריות בכל העולם
• מס הכנסה
• מס מקרקעין – רכישה ,שבח
• מס שונות – במידה וקיים
בגאורגיה המיסוי גם הוא מתחלק בצורה כזו ואנסה לעשות לכם סדר:
מס הכנסה- זהו מס שאדם משלם עבור ההכנסה שלו בין אם אתם אזרחי גאורגיה ובין אם לא הנכם תהיו מחוייב במס על כל הכנסה שתרוויח בגאורגיה הכנסות מעסק, שכירות מנדל”ן וכדומה כל אלה מחוייבים במס רווחים מעסק ו/או עבודה מחוייב בכ 20% מס, לעומת זאת הכנסות משכירות מחוייבות ב כ 5% מס.
מיסוי מקרקעין- נכון להיום בגאורגיה אין מס רכישה, לעומת זאת מס שבח קיים והוא עומד על 5% מעלות העסקה כלומר אם הנכם קניתם בהסכם אחד 5 דירות אשר שוויין שווה נגיד ל 400,000$ לאחר מכן מכרתם דירה אחת ב $100,000 אתם לא תמוסו! רק עם עסקת המכר תהיה מעל ל 400,000$ אתם תמסו ב 5% עבור הרווחה כלומר אם מכרתם בסופו של דבר את הדירות כולן או אחת מהן ב 450,000$ אתם תמוסו על ה 50,000$.

שיטת מס השבח בגאורגיה היא לפי שווי עסקה ולא לפי כמות הנכסים.

מס שונות – בגאורגיה מדובר במיסים שונים שמתייחסים אך ורק לאזרחים וזרים אינם מחוייבים בהם.
איך המיסוי בגאורגיה פוגש אותנו בארץ – קודם כל ע”פ החוק במדינת ישראל אזרח ישראל מחוייב לדווח על כל נכס ו /או הכנסה שיש לו מחוץ לגבולות ישראל. שימו לב גם אם אינכם מעבירים את הרווחים לישראל עדיין תהיו מחוייבים לדווח ולשלם עליהם מס במדינת ישראל.

מיסוי מקרקעין- לא תשלמו בארץ על מקרקעין שאתם קונים בחו”ל

מס הכנסה – על כל הכנסה שהיא שיש לכם בחו”ל אתם תהיו מחוייבים לשלם מס גם בארץ, להבדיל ממדינות אחרות בין גאורגיה לישראל יש אמנה חתומה שלפיה אין כפל מס, כלומר אתם תשלמו מס בגאורגיה ואחר כך רק תשלימו למס הדרוש בישראל לדוגמא: שילמתם על רווחים משכירות 5% בגאורגיה ובארץ בחוק נדרש לשלם 15% אתם תשלמו רק 10%. שימו לב רווחים מעסק,שכירות,מכירת נדל”ן וכדוצה כל אלה מחוייבים במס גם בישראל.

ליווי עסקאות נדל׳׳ן

ליווי עסקאות נדלן

תהליך גירושין ללא ילדים

הסכמי גירושין

הסכם גירושים בהסכמה