ערבויות

מה הבטוחות וערבויות שיש לי כשאני רוכש נכס בגאורגיה?

 

כל משקיע לפני שמשקיע את כספיו להשקעה כלשהי רוצה למקסם את הביטחון שלו ושל הכסף שלו, לכן השאלה הכי נפוצה שאני נתקלת בקרב לקוחותיי היא איזה בטוחות יש לי כשאני קונה נכס בגאורגיה? האם יש ערבויות בגאורגיה ?

 ככלל אין חובה ו/או חוק בגאורגיה שמחייב קבלנים לערבות בנקאית ו/או ליווי בנקאי!

אם הנכם קונים נכס מקבלן תדעו שלרוב הפרויקטים אין ליווי ו/או ערבות בנקאית.

אז איזו בטוחה יש לכם כאשר אתם רוכשים נכס מקבלן מה שנקרא “על הנייר”?

אין בטוחה שתעניק  בטחון מלא לכסף ולהשקעה שלכם אבל בהחלט ניתן לצמצם סיכונים באופן הבא:

  1. פריסה להרבה תשלומים- צריך לדרוש מהקבלן לאפשר לכם פריסת תשלומים לאורך כל הבנייה כאשר כ 20% רצוי להשאיר לקבלת המפתח. שימו לב חשוב לבדוק בהסכם המכר מתי יבוצע התשלום האחרון בסיום הבנייה או בקבלת המפתח, הרבה פעמים הקבלנים מטעים את הלקוח ודורשים תשלום אחרון בסיום הבנייה, נוצר מצב בו הקבלן סיים את הבנייה אך אין לו “טופס 4” הדירות לא מוכנות לאכלוס לכן בפועל שילמתם על הדירה אך לא קיבלתם אותה.
  1. נטילת משכנתא בבנק מקומי- הרבה פעמים לפרויקטים גדולים יש גם אפשרויות מימון, הקבלנים מציעים ללקוחות משכנתאות למימון הדירה, נטילת משכנתא מבנק גאורגי מקומי אשר עובד עם הקבלן יכולה להוות גם סוג של בטחוה והסיבה לכך היא שאם הבנק המלווה  נותן משכנתא לכל קונה לא משנה מאיפה הוא, במה הוא עוסק, מה ההכנסות שלו ואיפה הוא מתגורר ככל הנראה הבנק סומך על הקבלן כי זה יסיים את הפרויקט ויעמיד את הדירות לרשות הקונים.
  • שימו לב כי שום דבר ממה שפורט לעיל אינו מהווה מאה אחוז בטוחה. בהחלט לפניי השקעה יש מקום לעשות את כל הבדיקות המקדמיות הן של הפרויקט והן של הקבלן והחברה הבונה, משרדנו מבצע את הבדיקות האלה בצורה יסודית עם המון ניסיון ורקע לגבי הרבה מהחברות הבונות בגאורגיה וכך אנחנו בעצם מצמצמים סיכונים של הלקוחות שלנו

כאשר אתם רוכשים דירה מיד שנייה אתם מצמצמים סיכונים בכמעט 90% שכן אתם קונים נכס מוכן ואז נשאלת השאלה איזה סיכונים בכל זאת יש ומה היתרונות והחסרונות ברכישת דירה מיד שנייה?

סיכונים:

  1. המצב הפיזי של הנכס – חשוב מאוד לבדוק פיזית את הדירה היטב ולוודא כי היא תקינה.
  2. המצב המשפטי של הנכס – חשוב מאוד לבדוק האם האדם איתו אתם עומדים לחתום על הסכם הרכישה הוא אכן הבעלים ו/או מורשה החתימה של הבעלים של הדירה, חובה לבדוק האם יש חובות, עיקולים , היטלים של בית המשפט וכדומה.
  • שימו לב מדובר בבדיקות חשובות שחובה לבצען לפני רכישת דירה יד שנייה שכן בדרך כלל ברכישות כאלה אתם מעבירים את כל עלות הדירה בבת אחת למוכר ואם חלילה לא ביצעתם את הבדיקות ווידאתם את כשרות העסקה והנכס אתם עלולים לאבד את כל הכסף.

משרדנו מבצע את כל הבדיקות הנ”ל ואף מכין את הסכמי המכר ומבצע את רישום הדירה עבור הלקוחות שלנו.

רישום זכויות נדלן בגאורגיה

האם יש תשואות מנדלן בגאורגיה