עריכת הסכם ממון

עריכת הסכם ממון

הסכמי ממון – לעשות או לא לעשות?

כשזוג עומד תחת החופה, יש רגע אחרי ענידת הטבעות בו הרב מוציא מסמך ארוך כתוב בארמית ומקריא אותו. למסמך הזה קוראים “כתובה”, ולא הרבה יודעים אבל הכתובה היא בעצם הסכם ממון עתיק וחוזה לחיים משותפים הנחתם במעמד הנישואין. 

הכתובה אמנם לא מקיפה מספיק כדי להתאים לימינו, אבל כבר לפני אלפי שנים הבינו שאין דבר נכון יותר מלהתחיל את החיים מתוך וודאות כלכלית וידיעה מה יקרה במקרה של פרידה.

הסכם ממון – הכי רומנטי שיש 

אנשים רבים חוששים לבקש מבני זוגם לחתום על הסכם ממון לפני נישואין מתוך חשש שבני זוגם ייפגעו. אבל האמת היא שאין דבר רומנטי יותר מלהבטיח לבני זוגכם שבמקרה פרידה, לא תיגררו יחד להאשמות הדדיות ומלחמות בבתי משפט.

אף אחד לא מתחרט על חתימה על הסכם ממון. הסכמי ממון מקצרים הליכי פרידה וגורמים להם להיות פחות אמוציונליים, ארוכים ויקרים. 

הסכם ממון
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים:

מי צריך לחתום על הסכם ממון?

מומלץ לכל זוג המנהל או מתכנן לנהל משק בית משותף לחתום על הסכם ממון, ואפילו זוגות החיים יחד ללא הכרה ממסדית. זאת מפני שבתי משפט מכבדים הסכמי ממון שנחתמו ע”י נוטריון או באישור בית משפט, ולא יתערבו בהסכם אלא במקרים קיצוניים. 

מה כולל הסכם ממון?

ההסכם כולל עונה על שתי שאלות עיקריות: כיצד יתחלק הרכוש שנצבר עד כה, ומה יקרה עם הרכוש שייצבר מעתה והלאה.

עורך דין טוב יידע לשאול את השאלות הנכונות כדי לנסח הסכם ממון מלא וכוללני. מה יקרה אם תקנו בית? איך הממון יתחלק אם אחד מבני הזוג יפסיק לעבוד כדי ללמוד מקצוע? מה יקרה לחשבון הבנק המשותף? ועוד.

מה התפקיד של עורך דין בהסכם ממון?

לעורך דין יש שני תפקידים בעריכת הסכם ממון: כתיבת נוסח ההסכם על פי בקשות שני הצדדים, ואישור חוקי שלו. להסכם ממון אין תוקף חוקי עד שהוא מאושר ע”י נוטריון או בית משפט. אולם ברגע שהוא אושר, לבית המשפט כמעט ואין סמכות להפר אותו.

עו”ד אילונה אסטיס היא מומחית בדיני משפחה ובעלת ניסיון רב בניסוח הסכמי ממון.

משרדנו עוסק בתחום דיני המשפחה ומתמחה בהסכמי ממון. אנו מלווים את לקוחותינו באופן צמוד, תוך מתן תשומת לב לבקשות שני הצדדים, דיסקרטיות ושקיפות מלאה לאורך כל הדרך – על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורם.