תהליך גירושין

תהליך גירושין – איך לעשות את זה נכון

לצערנו, כמעט כולם מכירים זוג גרוש שתהליך הגירושין הוציא ממנו ריבים וקשיים שלא היינו מאמינים שיצאו מהם. אנשים נסחבים בבתי משפט לאורך שנים ארוכות כשהם מתווכחים על זמני חלוקת משמורת, חלוקת רכוש ולא עלינו – אפילו על מתן הגט עצמו.

מה כולל תהליך גירושין?

תהליך גירושין כולל חלקים רבים, אולם ניתן לכמת אותם לחמישה חלקים עיקריים: משמורת ילדים, הסדרי ראיה, מזונות גירושין, כתובה וחלוקת רכוש. השאיפה היא שבני הזוג יגיעו להסכמה. כאשר בני הזוג לא הגיעו להסכמה ביניהם תוגש תביעת גירושין. 

תביעת גירושין בעצם הופכת את הליך הגירושין מהליך הסכמי שבו בני הזוג מחליטים ביניהם כיצד לנהל את הגירושין שלהם, והשופט מהווה רק חותמת גומי על ההסכמים שלהם, להליך בו השופט הינו האחד שמחליט במגוון נושאים כגון חלוקת רכוש, דמי מזונות, משמורת והסדרי ראייה.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים:

התחתנתם בחו”ל? לא סוף העולם 

בישראל, ניתן להתחתן דרך מוסדות דתיים בלבד (הרבנות, בתי דין שרעיים או כנסיות). ולכן, זוגות שאינם יכולים להתחתן באחד המוסדות הנ”ל כגון זוגות מרקע דתי מעורבים (יהודים וגויים), פסולי חיתון הלכתיים (כגון כהן וגרושה או ממזרים), זוגות חד מיניים ועוד אינם יכולים כלל להתחתן בארץ ונאלצים להתחתן בחו”ל.

אולם, זוגות שנישאו בחו”ל בנישואין אזרחיים יכולים להתגרש בישראל דרך בית המשפט לענייני משפחה. הליך הגירושין בבית המשפט קרוי “כתב תביעה להתרת נישואין” וניתן להגיש אותו רק במקרה בו הנישואין של בני הזוג אינם מוכרים על ידי מוסדות הדת במדינה. לאחר הגשת הבקשה, מתנהל הליך גירושין רגיל לגמרי במסגרת בית המשפט לענייני משפחה.

מהי בקשה ליישוב סכסוך?

המחוקק קבע כי אין אפשרות להגיש תביעת גירושין, לפני שמגישים בקשה ליישוב סכסוך. בקשה זו מוגשת בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. 

כדי שהליך יישוב הסכסוך יהיה אפקטיבי, כדאי להגיע מוכנים. חשוב לקבל ייעוץ משפטי של עורך דין מומחה בדיני משפחה, כך שתגיעו לפגישה עם כל הידע הדרוש.

עו”ד גירושין אילונה אסטיס, מומחית בדיני משפחה.

משרדנו עוסק בתחום דיני המשפחה ומתמחה בהסכמי גירושין, ייצוג בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. כל אחד מלקוחות המשרד זוכה ליחס מסור במטרה להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורו. אנו מביאים איתנו ידע מקצועי רב ומקיף וניסיון רב שנים ופועלים בשקיפות מלאה מול הלקוחות.

חייגו עכשיו