השקעות בגאורגיה בעד ונגד

שוק הנדל”ן במזרח אירופה רותח. אנשים רבים מבינים שעכשיו הזמן הנכון להשקיע במדינות מזרח אירופה בשל המחירים הנמוכים וההתפתחות הכלכלית המהירה. אחד היעדים המבוקשים היא מדינת גאורגיה.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים:

השקעות בגאורגיה הפכו בשנים האחרונות לסוג של “טרנד” בקרב אנשים המעוניינים להשקיע בנדל”ן בחו”ל ולכך יש כמה סיבות:

 האחת מהן היא התפתחות מהירה מאוד של הכלכלה, משנת 2008 גאורגיה נמצאת במגמת צמיחה אשר נשמרת חיובית עד היום, כלכלת גאורגיה מתחלקת לכמה ענפים כגון: ענף היצוא של מוצרי ממזון רבים ומגוונים, צמחי מרפא ותרופות ביגוד והנעלה, חומרי בניין ועוד. ענף התיירות ותיירות המרפא, ענף הלוגיסטיקה ותובלה והענף העסקי מסחרי הציע כוח אדם זול ,אזורי סחר חופשי ועוד.

ביחד עם כל ההתפתחות הכלכלית גאורגיה הפכה להיות לידידותית כלפי המשקיעים הן המקומיים והן הזרים ופתחה את שעריה להשקעות הנדל”ן, הדבר הביא משקיעים רבים מכל קצוות העולם אשר החלו לבנות ולהקים פרויקטים בכל רחבי המדינה, מה שהביא לנהירה אדירה של תיירים, משקיעים ואנשי עסקים אשר ממשיכה עד היום.

השקעות בגאורגיה – בעד

מחירים נמוכים – היתרונות בהשקעות בגאורגיה הם מגוונים, לרוב מה שמושך את המשקיעים לגאורגיה הם המחירים הנמוכים מאוד יחסית להרבה מדינות אחרות בהם ניתן לקנות נדל”ן, בין אם מדובר בנכסים כגון דירות,בתים,בניינים או באדמות אשר ניתן לבנות עליהם.

יעד קרוב- יתרון נוסף הוא שגאורגיה נמצאת קרוב להמון יעדים, למשל מישראל לגאורגיה מגיעים תוך שעתיים טיסה זה נותן ביטחון למשקיעים כי בכל רגע נתון ניתן להגיע לגאורגיה.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים:

מדינה ידידותית-  יתרון שני הוא שגאורגיה מאוד ידידותית כלפי זרים הן אם מדובר בתיירים והן אם מדובר במשקיעים, בגאורגיה מאוד קל להתמצא, אנשים תמיד יעזרו וליבם יהיה פתוח כלפי זרים. ממשלת גאורגיה תומכת מאוד במשקיעים זרים והפכה את כל השלב הפרוצדוראלי-בירוקרטי לקל ככל האפשר.

עלייה בהתפתחות ותיירות- יתרון שלישי הוא שגאורגיה עד היום ממשיכה להיות במגמת עלייה בתחום התיירות ובתחום הנדל”ן תיירים נוהרים מדי שנה למדינה המופלאה הזאת והיזמים והקבלנים מדי יום בונים פרויקטים חדשים ומגוונים השילוב בין השניים מביא את גאורגיה לאחת המדינות המובילות להשקעות בנדל”ן. 

תשואות- התשואות בגאורגיה ביחס להשקעה הן גבוהות יותר מהרבה מדינות אחרות בהן ניתן להשקיע, בממוצע ניתן להגיע ל 6%-12% תשואה שנתית.

השקעות בגאורגיה – נגד

עם כל היתרונות יש גם כמה חסרונות בהשקעות בגאורגיה, האחד מהם הוא:

 עניין החקיקה והרגולציה החקיקתית – והכוונה היא שבהרבה ענפים והאחד מהם הוא ענף הנדל”ן החקיקה נמצאת בחיתוליה ואף הרבה פעמים קשה לאכוף אותה, ניתן לראות זאת למשל בהסכמי המכר מדובר בהסכמים לא מפותחים ביחס לישראל ו/או למדינות אחרות ולרוב ההסכם נותן גיבוי מלא אך ורק לקבלן ו/או היזם. דוגמא נוספת למשל אין חוק חובת ביטוח, כלומר האזרחים לא מבטחים את הרכבים שלהם ו/או הנכסים שלהם כמו גם הקבלנים לא מבטחים את הפרויקטים בשלבי הבנייה וכאן המשקיע נתון לסיכון, במידה וקורה משהו לפרויקט בשלב הבנייה אין חובת פיצוי כלפי המשקיע.

שאריות ה”סובייטיות” –  חסרון נוסף הוא שהרבה פעמים ניתן לשמוע מאנשים שמדובר במדינת עולם שלישי זה לא בהכרח נכון, אך בהחלט בגאורגיה יש המון מקומות ותחומים בהם הזמן קפא.

 

לסיכום גאורגיה היא אכן יעד פופולרי ונגיש לכל סוגי המשקיעים מהמשקיע הפרטי ועד הקבלנים ו/או היזמים הגדולים, לאחרונה נראה כי יש היצע יותר מביקוש אך זה לא בהכרח נכון, משקיעים כל הזמן מחפשים בגאורגיה השקעות אך חשוב לזכור כי גאורגיה היא מדינה קטנה ולא עשויה מ”גומי”, בשלב מסוים הבנייה תעצור מחוסר אדמות ומיקומים אטרקטיביים ולפי מה שנראה כיום הביקוש לא יעצור לעולם מה שיגרום לעליית שווי הנכסים והתשואות כך שעל פניו מדובר בהשקעה טובה גם עם מבט לעתיד  אך לפני שמבצעים השקעות בגאורגיה יש לבדוק את ההשקעה על בוריה.

משרדנו מתמחה מזה כ 5 שנים בליווי וייצוג משקיעים בגאורגיה בין אם מדובר בהשקעות נדל”ן ו/או השקעות עסקיות וכדומה, אנחנו נותנים מעטפת משפטית מלאה וליווי צמוד  מתחילת הדרך ועד לסיום העסקה.

עורך דין נדל”ן בגאורגיה

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים:

ערוץ היוטוב שלנו כאן

השקעות בגאורגיה