השקעה בבאטומי חוות דעת של עורך דין

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים:

השקעה בבאטומי

אז כמו שכבר ציינתי לא פעם ולא פעמיים משרדינו לא משווק נכסים לא מתווך בין קבלנים אנחנו עורכי דין שמעניקים אך ורק ליווי וייצוג משפטי בעסקאות נדל”ן בגאורגיה ובין היתר בבאטומי.

חשוב לי לבטא את חוות דעתי כעורכת דין לגבי השקעות בבאטומי כיוון שאין לי כל אינטרס מכירתי ואנסה לעבור במאמר הזה על היתרונות והחסרונות מבלי לייפות את הדברים.

השקעה בבאטומי, השקעה בבאטומי חוות דעת של עורך דין

היתרונות הם די ברורים באטומי עיר שופעת בכל טוב, ים, מלונות, קזינו, מקומות בילוי, נופים וטבע מהפנט, קרוב לטורקיה, ניתן למצוא סביב באטומי מפלים ויערות ומצד שני בחורף טיולי סקי. העיר מתפתחת בצורה מסחררת ונהיית משנה לשנה יותר ויותר יפה, אמנם מחירי הנדל”ן בזמן האחרון עלו ב כ 25%  אבל עדיין ניתן למצוא נדל”ן שמשתווה למחיר של רכב חדש בארץ ועל לנו לשכוח שנדל”ן ששוויו עולה כך גם התשואות שלו עולות.

באטומי עיר מאוד קלילה ונגישה יש גם שדה תעופה גם נמל וגם רכבת, היא יעד שמושך מדיי שנה יותר ויותר תיירים מכל העולם ואיפה שיש תיירות יש גם המון פוטנציאל להשקעה מכל סוג שהיא. בנוסף כמבט לעתיד באטומי צפויה לפתח את כל קו החוף והאזור ההררי עד לגבול טורקיה, אם הדבר יקרה זה יהפוך את כל קו החוף של באטומי לאחד היפים והגדולים בעולם.

מצד שני יש כמה חסרונות, באטומי היא עיר עונתית ורוב התיירות בה הם בחודשי הקיץ החל מיוני עד אוקטובר, על מנת לראות תשואות בחודשי החורף יש להשקיע בצורה מאוד חכמה ולשכור שרותי חברת ניהול מעולים, לכן זה לא בלתי אפשרי כלומר גם בחודשי החורף עדיין ניתן להשכיר את הנכסים אם ביצעתם הכל נכון, השכירויות לא יהיו במחירים גבוהים אבל הוצאות זה יכסה ויישאר עוד כמה גרושים.

חסרון נוסף הוא שכרגע כמעט כל חודש קם פרויקט חדש לבנייה מה שגורם נכון להיום להיצע גבוהה מביקוש, אך גם זה עתיד להיפסק באטומי לא עשויה מגומי וברגע שהאזורים האטקרטיביים כמו קו החוף, העיר העתיקה והסביבה “ימולאו” כך גם יש צפי לעלייה משמעותית מאוד בשווי הנכסים ובהחלט באחוזי התשואות לכן החיסרון הזה היום הוא בעצם יתרון ענק להשקיע לעתיד.

יש עוד חיסרון שבעקרון קיים לא רק בבאטומי אלא בכל גאורגיה וזה סיכוי גדול “להיעקץ” אסביר, החוק בגאורגיה הוא דיי פרוץ ונמצא בחיתוליו המנטליות המקומית רגילה לפשט את הדברים ולא תמיד המקומיים מבינים מה העיקר ומה הטפל , מה חשוב ומה לא, זה גורם לבעיות מאוד רציניות לקבלנים מתחילים וזה בהחלט פתח לפושעים שרוצים לעשות על כך “סיבוב” אתן דוגמא, קבלן חלש ו/או חדש הרבה פעמים מסתבך עם הרשויות והפרויקט שלו לוקה בחסר ומתחיל לאגור חובות זה יכול לקרות גם לקבלנים וותיקים יותר שפשוט נופלים מבחינה כלכלית כי התנהלותם אינה תקינה, במקרים כאלה הסיכוי שלכם כמשקיעים לראות תוצאה טובה מזה הוא קלוש גם אם יוגשו תביעות לבית המשפט ההליכים מאוד מאוד ארוכים ומסובכים ולא בטוח כי בסוף ההליך תקבלו את מה שמגיע לכם אם יהיה פסק דין לטובתכם.

דוגמא נוספת היא לפושעים שמלכתחילה במכוון גורמים לכם לשלם על אוויר ועל פרויקט שלא באמת קיים או פרויקט שהוא כבר בנפילה ו/או ללא היתרים.  

לכן לפניי שאתם ניגשים להשקיע בבאטומי אתם חייבים לקחת את כל השיקולים האלה בחשבון ובטח ובטח לבדוק את ההשקעה על בוריה! 

משרדינו מעניק מעטפת משפטית מלאה בהשקעות בגאורגיה ובבאטומי בפרט לפניי שלקוחותינו ניגשים לעסקה אנו מבצעים בדיקות מקיפות גם של הפרויקטים וגם של הקבלנים וככה מצמצמים ללקוחותינו את הסיכונים ברכישת הנדל”ן.

נדלן-בבאטומי-התפתחות-השוק

האם-יש-תשואות-מנדלן-בגאורגיה

איך-מוצאים-דירה-להשקעה-בגאורגיה

צור קשר
לפגישת ייעוץ חייגו עכשיו: 052-4455089
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים: