חלוקת רכוש בגירושין

כאשר י’ התקשר אלינו, הוא נשמע עייף ומתוסכל “תקשיבו, זה לא הולך. אני מרגיש שאני עומד להתפוצץ”. י’ היה בחור עדין בעל נפש רכה. אשתו היתה מנכ”לית מצליחה והוא עבד מהבית בתור מתרגם. 

“חמש עשרה שנים ביחד. חמש עשרה שנים! ועכשיו היא אומרת שבקושי תרמתי כסף לזוגיות ולא מגיע לי אפילו רבע מהרכוש המשותף שלנו. אני מפחד. לא חסכתי לפנסיה כמעט שום דבר, רק נשארתי בבית עם הילדים בזמן שהיא התקדמה בחיים. הבית הזה היה הביטחון הכלכלי שלי. אני לא יודע מה לעשות”.

חלוקת רכוש בגירושין – עסק מורכב, הן רגשית והן כלכלית. 

ככלל, חלוקת הרכוש בגירושין תיעשה שווה בשווה- חצי וחצי. אולם, ישנם מקרים יוצאי דופן רבים לעניין החלוקה. לעיתים אחד הצדדים בטוח שמגיע לו חלק ברכוש ובנסיבות הקיימות מתברר שלא כך המצב. 

חוסר הבהירות בנושא הינו כר פורה לחוסר הסכמה ודיונים משפטיים ארוכים בשאלת חלוקת הרכוש. ההגדרה של רכוש לא משותף הינה הגדרה עמומה ולא ברורה, ובני זוג רבים מנצלים אותה כדי לנסות לשמור לעצמם את חלק הארי ברכוש אותו צברו יחד על פני השנים. 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים:

הסכם ממון – להקדים תרופה למכה

זוגות רבים בוחרים לחתום על הסכם ממון לפני נישואין כדי להימנע בדיוק מנפילה לבור העמימות וחוסר הוודאות במקרה גירושין. הסכם ממון טוב יבהיר בבירור את אופן חלוקת הרכוש במקרה גירושין ויימנע מחלוקות ארוכות וחוסר בהירות. לבית המשפט יש כבוד רב להסכמי ממון ונדיר מאוד שהוא יתערב באופן חלוקת הרכוש על פי הסכם הממון. 

עו”ד גירושין אילונה אסטיס, מומחית בדיני משפחה ובעלת ניסיון רב בניסוח הסכמי חלוקת רכוש, ייצוג בבית משפט וניסוח הסכמי ממון. 

משרדנו עוסק בתחום דיני המשפחה על כל היבטיהם. כל אחד מלקוחות המשרד זוכה ליחס מסור במטרה להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורו. אנו מביאים איתנו ידע מקצועי רב ומקיף וניסיון רב שנים ופועלים בשקיפות מלאה מול הלקוחות.

חייגו עכשיו