הסכמי גירושין

הסכמי גירושין הם הסכמים הנחתמים בין בני-זוג המעוניינים להתגרש. הסכמי גירושין מחוץ לכתלי בית המשפט נחשבים עדיפים על פני פסקי דין המושגים בדיון משפטי בשל הגמישות שלהם והיצירתיות המושקעת פעמים רבות בכתיבתם. לעיתים יש צורך בהליך גישור גירושין כדי לסגור פערים בין בני הזוג ע”מ להגיע להסכם גירושין בהסכמה.

הליך גישור גירושין הוא הליך שנעשה באמצעות עו”ד מתווך. בהליך זה, יכולים שני בני הזוג להעלות את הצרכים והרצונות הסותרים שלהם ובהליך מקוצר למצוא לבסוף מכנה משותף עליו הם יכולים להסכים. בסיום ההליך, ינסח עוה”ד הסכם גירושין המסכם בשפה משפטית את כל ההסכמות שהושגו בין בני הזוג, ויביא אותו לאישור שופט.

מה יש בתוך הסכמי גירושין?  

הסכמי גירושין יכולים להיות שונים מאוד האחד מהשני, ותוכנם מושפע ממשתנים רבים:

  • האם חתמתם על הסכם ממון לפני נישואין?
  • האם יש לכם ילדים?
  • גילאי הילדים
  • פערי שכר בין בני הזוג
  • ועוד

יש כאלה שיבחרו לנהל חלקים מסוימים בגירושין דווקא בבית המשפט, ולהגיע להסכמה בנושאים אחרים. אולם הסכם גירושין טוב מכיל החלטות על כל הנושאים הנושקים לגירושין ובהם חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות גירושין ועוד.

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו 052-4455089 או השאירו פרטים:

כמה זמן זה לוקח?

אין זמן מוגדר לכתיבת הסכם גירושין. אם יש הסכמה על תנאי הגירושין, הסכם גירושין יכול להיכתב תוך פגישה אחת בלבד עם עו”ד גירושין. אולם לרוב יש מחלוקות מסוימות ומציאת עמק השווה יכולה לקחת זמן.

אם חתמתם על הסכם ממון לפני נישואין, כתיבת הסכם גירושין לרוב תיקח פחות זמן בהשוואה לזוג שלא חתם על הסכם ממון. זאת מפני שהסכם ממון, בטבעו, פותר מראש את רוב המחלוקות שעלולות להתעורר בעת גירושין.

עו”ד אילונה אסטיס, מומחית בדיני משפחה

משרדנו עוסק בתחום דיני המשפחה ומתמחה בהסכמי גירושין, ייצוג בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. כל אחד מלקוחות המשרד זוכה ליחס מסור במטרה להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורו. אנו מביאים איתנו ידע מקצועי רב ומקיף וניסיון רב שנים ופועלים בשקיפות מלאה מול הלקוחות.

חייגו עכשיו